Fundacja EcoMedica i The Great Plains Laboratory
zapraszają Państwa do uczestnictwa

Autyzm, ADHD oraz inne problemy związane z zachowaniem często mają przyczyny dietetyczne i/lub biologiczne, które można leczyć, jeśli się je pozna. Takie leczenie, łączone z innymi terapiami, pomaga w wyeliminowaniu zakłóceń, tak by nauka, zmiana zachowania oraz terapie były bardziej skuteczne.

Przeanalizujemy podstawowe i najczęstsze problemy dotyczące autyzmu, zespołu Aspergera, ogólnego zaburzenia rozwoju, ADHD, rozwoju układu nerwowego, trudności w nauce i zachowaniu. Do problemów tych należą patogeny jelitowe, wrodzone błędy metabolizmu, alergie na pokarmy, niedobory żywieniowe, obciążenie metalami ciężkimi i toksynami środowiskowymi, problemy żołądkowo-jelitowe (zaparcia / biegunka), wrażliwość na żywność "chemiczną" i wiele innych.

Nasi prelegenci pochodzą z różnych krajów i specjalizują się w biomedycznym leczeniu osób w spektrum autystycznym.

Great Plains Laboratory zaprasza Państwa do udziału w konferencji, która przeznaczona jest głównie dla lekarzy, terapeutów, nauczycieli i studentów medycyny.

Zapraszamy również rodziców dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

  

Lokalizacje

BIBLIOTEKA NARODOWA
Al. Niepodległości 213

Warszawa, POLSKA

 PROGRAMSobota dnia 11 czerwca 2016 roku


8:00 - 8:45
Rejestracja


8:45 - 9:00 am
INAUGURACJA

9:00 - 10:00 am
«Autyzm jako choroba organiczna wywołana przyczynami jatrogennymi i środowiskowymi»
Dr. Ma. Jesús Clavera Ortiz (HISZPANIA)
10:00 - 11:00 am
«Brak równowagi minerałów, niedobór cholesterolu i alergie żywieniowe»
Dr. Javier Hernández Covarrubias (MEKSYK)
11:00 - 11:30 am
PRZERWA NA KAWĘ

11:30 - 12:30 pm
«Epigenetyka autyzmu i innych zaburzeń rozwojowych. Mutacje, wrażliwe geny i SNP » (polimorfizm pojedynczego nukleotydu)
Dr. William Shaw Ph.D. (USA)

12:30 - 1:00 pm
SESJA PYTAŃ

1:00 - 2:30 pm
OBIAD

2:30 - 3:30 pm
«Interwencja żywieniowa. Początkowy i podstawowy krok w leczeniu biomedycznym»
Dr. Leticia Domínguez-Shaw. (MEKSYK - USA)


3:30 - 3:45 pm
PRZERWA NA KAWĘ
3:45 - 4:45 pm
«Zmiany tarczycy i gruczołów nadnercza w zaburzeniach rozwojowych»
Dr. Ma. Jesús Clavera Ortiz (HISZPANIA)
4:45 - 5:45 pm
«Zmiany w przewodzie pokarmowym u pacjentów z zaburzeniami rozwoju »
Dr. Lenys Gonzalez-Valle (WENEZUELA -USA)


5:45 pm
SESJA PYTAŃ

 

Niedziela, dnia 12 czerwca 2016 roku


8:30 - 9:00 am
Rejestracja


9:00 - 10:00 am
«Pestycydy fosforoorganiczne, metale, toksyczne substancje chemiczne i substancje zaburzające gospodarkę hormonalną »
Dr. Javier Hernández Covarrubias (MEKSYK)

10:00 - 11:00 am
«Zrozumienie i stosowanie badania kwasów organicznych w leczeniu chorób przewlekłych » - Część 1
Dr. William Shaw Ph.D. (USA)

11:00 - 11:30 am
PRZERWA NA KAWĘ

11:30 - 12:30 pm
«Zrozumienie i stosowanie badania kwasów organicznych w leczeniu chorób przewlekłych » - Część 2
Dr. William Shaw Ph.D. (USA)

12:30 - 1:00 pm
SESJA PYTAŃ

1:00 – 2:30 pm
OBIAD

2:30 - 3:30 pm
«Mechanizmy biologiczne poszczepiennych zaburzeń rozwoju mózgu: autyzmu, ADHD, padaczek i innych»
Prof. Maria Dorota Majewska (POLSKA)


3:30 - 3:45 pm
PRZERWA NA KAWĘ


3:45 - 4:45 pm
«Leczenie przewodu pokarmowego. Dysbioza i biofilm»
Dr. Lenys Gonzalez-Valle (WENEZUELA -USA)

4:45 - 5:45 pm
«Niedobory żywieniowe w zaburzeniach rozwojowych i ich leczenie»
Dr. Ma. Jesús Clavera Ortiz (HISZPANIA)

5:45 pm
SESJA PYTAŃ I ZAKOŃCZENIE

Program może ulec zmianie.
 

PRELEGENCI

Dr. William Shaw. Ph. D. (USA)

Doktor w zakresie biochemii i fizjologii człowieka. Z uprawnieniami w zakresie chemii klinicznej i toksykologii.

Szkoła Medycyny w stanie Południowa Karolina. Amerykańska Rada Chemii Klinicznej nadała mu uprawnienie w zakresie chemii klinicznej i toksykologii. Kierował działami endokrynologii, biochemii pokarmowej, toksykologii i immunologii w Centrum Kontroli Chorób, kierował również laboratoriami klinicznymi firmy Smith Kline w Atlancie. Był dyrektorem oddziałów chemii klinicznej, endokrynologii, i toksykologii w Children's Mercy Hospital przy Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Missouri.

Autor książki "Biologiczne leczenie autyzmu i PDD", przetłumaczonej na ponad 12 języków, oraz książki "Autyzm: poza podstawami", dzięki którym upowszechnił sposoby leczenia spektrum autystycznego na całym świecie. Obecnie jest dyrektorem Laboratorium Great Plains dla zagadnień zdrowia, metabolizmu i żywienia w Lenexa, w Kansas, USA, wyspecjalizowanego w badaniach osób z autyzmem i związanymi z tym zaburzeniami.Dr. Ma. Jesús Clavera Ortiz (HISZPANIA)

Magister medycyny i chirurgii, Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie. Specjalizacja w pediatrii.

Licencjat w dziedzinie zdrowia, statystyk medycznych i epidemiologii, Uniwersytet Pierre et Marie Curie w Paryżu. Była członkiem Komisji Epidemiologicznej ds. Badań Epidemii Syndromu Toksycznego w roku 1981. Badania te stały się fundamentem dla jej specjalnego sposobu postrzegania i leczenia chorób i epidemii.

Od roku 1990 studiowała medycynę holistyczną, szczególnie medycynę naturalną. Tym podejściem kieruje się przy leczeniu chorób przewlekłych, autoimmunologicznych i zwyrodnieniowych, zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Lekarz "ARI" (Autism Research Institute), kieruje leczeniem biologicznym w Madrycie i Barcelonie dzieci z problemami rozwojowymi i innymi patologiami, takimi jak autyzm i zespół Retta. Członek "SEMN" (Hiszpańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Naturalnej), "SEMO" (Hiszpańskiego Stowarzyszenia Medycyny Ortomolekularnej) oraz "PHYTOSALUS" (organizacja pozarządowa zajmująca się zasobami fitoterapii w Burkina Faso).Dr. Javier Hernández Covarrubias (MEKSYK)

Otorynolaryngologia, alergie, integralne leczenie dziecka w spektrum autystycznym.

Wydział Medycyny Uniwersytetu Anáhuac. Krajowy Instytut Chorób Układu Oddechowego.
Uniwersytet Bordeaux II, Francja. Pan American Allergy Society.
Lekarz z uprawnieniami "ARI" (Autism Research Institute), Environmental Health Clinic w Dallas.

Szkolenie w leczeniu biologicznym autyzmu w Great Plains Laboratory i w Linca. Prelegent na różnych seminariach na temat autyzmu, ADHD i zaburzeń rozwoju, w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, różnych krajach w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach i w Europie. Autor książki "Podręcznik jak żyć zdrowo w toksycznym świecie"Dr. Leticia Domínguez-Shaw (MEKSYK - USA)

Lekarz stomatolog, Universidad Autónoma Metropolitana w mieście Meksyk.
Współzałożycielka i Wiceprzewodnicząca Ligi Leczenia Pokarmowego Autyzmu i Nadczynności A.C Linca.

Przeszkolona w leczeniu DAN! (Defeat Autism Now!) podczas sesji naukowych i żywieniowych przez wiele lat. Uczestniczyła w kursach medycyny integracyjnej, środowiskowej, zdrowia psychicznego i żywienia w różnych krajach. Ostatnie 15 lat poświęciła badaniu zaburzeń spektrum autystycznego, za swojego mentora mając męża, Dr William Shaw.

Organizowała i uczestniczyła jako prelegent w międzynarodowych kongresach i seminariach na temat biomedycznego leczenia spektrum autyzmu i ADHD.

Autorka książki "Jak poprawić jakość życia Twojego dziecka z autyzmem lub nadczynnością" i różnych artykułów na ten temat Tłumaczka, współpracowała przy wydaniu książki "Biologiczne leczenie autyzmu i PDD", której autorem jest dr William Shaw, Ph.D.

Jest matką młodej dziewczyny z autyzmem i zespołem Retta, z którą mieszka w Stanach Zjednoczonych.Dra. Lennys González Valle (WENEZUELA - USA)

Lekarz pediatra gastroenterolog, praktykuje podejście "ARI" (Autism Research Institute).

Lekarz pediatra gastroenterolog. Członek personelu medycznego SOVENIA (Wenezuelskie Stowarzyszenie Dzieci Autystycznych) i Komitetu Naukowego w Linca. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu patologii przewodu pokarmowego u dzieci w spektrum autystycznym.

W pracach badawczych współpracowała z Dr A. Krigsman i Dr A. Wakefield przy badaniach histologicznych i immunologicznych błony śluzowej przewodu pokarmowego u tych pacjentów. Jako prelegent uczestniczyła w licznych kongresach krajowych i międzynarodowych.

Autorka pierwszej badawczej pracy latynoamerykańskiej pod tytułem "Wyniki endoskopowych, histologicznych i immunologicznych badań błony śluzowej przewodu pokarmowego u dzieci z zaburzeniami spektrum autystycznego" oraz wielu artykułów na ten temat w różnych publikacjach. Autorka rozdziału "Zachowania przewodu pokarmowego przy autyzmie" w książce "Leczenie autyzmu, wykraczając poza podstawy" Dr Williama Shawa oraz artykułu "Venezuelan Experience" w gazecie Autism One.Profra. María Dorota Majewska (POLSKA)

Neurobiolog uznany na całym świecie.

Uzyskała tytuł magistra biochemii i biofizyki na Uniwersytecie Łódzkim w Polsce, a doktorat z neurochemii w Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie, Polska. Przez ponad 30 lat pracowała w najważniejszych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą, głównie w USA, w różnych instytucjach akademickich i ośrodkach badawczych, takich jak Uniwersytet w Missouri, Uniwersytet Harwarda i w Narodowych Instytutach Zdrowia, zajmując się badaniami nad biologią różnych chorób mózgu, działaniem leków, neurotransmiterów i hormonów.

Ostatnio, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie kierowała sponsorowanymi przez UE badaniami nad biologią autyzmu oraz rolą szczepień i zawartej w szczepionkach rtęci w etiologii tej choroby u dzieci.

Od kilku lat zajmuje się także edukowaniem społeczeństwa w sprawach szczepień oraz powikłań poszczepiennych.Kontakt


Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, prosimy o kontakt poprzez:

POLSKA

Fundacja EcoMedica

+48 515 125 254

ecomedica@ecomedica.pl

USA

Wil Castillo

+1(913) 341-8949 ext. 151

wcastillo@gpl4u.com